info@adlika.com

(021) 88946269

0
سبد - 0

10 روز ضمانت بازگشت کالا


اولویت آدلیکا همواره تلاش برای فراهم نمودن محصولات با کیفیت و معتبر و همچنین ارائه ی اطلاعات کامل برای خریداران محترم به منظور ایجاد آسایش و اطمینان خاطر در خرید است.

در این راستا، آدلیکا شرایطی را فراهم نموده تا در صورتی که به دلایلی نارضایتی از خرید احساس کردید به راحتی قادر به رفع مشکل باشید.


1- مغایرت کالای خریداری شده با اطلاعات سایت


- در صورتیکه مشخصات کالای خریداری شده توسط مشتری با اطلاعات مندرج در سایت مغایرت داشته باشد وتشخیص این موضوع بدون باز کردن بسته از حالت اصلی امکان پذیر باشد، رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی وجود دارد که کالا از حالت اورجینال یا بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود واز برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن جداً خودداری شود.

در صورت بروز موارد بالا مشتری حداکثر طی 10 روز پس از دریافت کالا، به واحد ارتباط با مشتریان آدلیکا از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع دهد و با هماهنگی کارشناسان ما، محصول (همراه همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل )مرجوع گردد.
پس از بررسی محصول عودت داده شده توسط کارشناسان آدلیکا، در صورت تایید ،کالا ظرف مدت ۴۸ ساعت با همان مدل یا مدلی دیگر تعویض خواهد شد و در صورت عدم وجود کالا و یا مدل درخواستی مبلغ پرداخت شده با تمایل مشتری به وی بازگردانده خواهد شد.
لازم به ذکر است که هزینه ارسال کالای عودت داده شده و هزینه ارسال مجدد بر عهده فروشگاه اینترنتی آدلیکا می باشد.


2- مشکل فنی یا آسیب دیدگی فیزیکی کالای خریداری شده


- در صورتی که محصول سفارش داده شده از نظر فیزیکی دچار آسیب شده یا دارای اشکال فنی باشد (مانند شکستگی، خراشیدگی، روشن نشدن ) به طوری که تنها با باز کردن بسته بندی و از طریق مشاهده محصول قابل تشخیص بود، مشتری می بایست بلافاصله پس از دریافت محصول و عیب یابی، به واحد ارتباط با مشتریان آدلیکا از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع دهد و با هماهنگی کارشناسان آدلیکا محصول (همراه همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل ) را بدون برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، مرجوع نماید. پس از بررسی محصول عودت داده شده توسط کارشناسان آدلیکا، در صورت تایید مشکل، کالا ظرف مدت 48 ساعت با همان مدل یا مدلی دیگر به دلخواه مشتری، تعویض خواهد شد و در صورت عدم وجود مدل خریداری شده و یا مدل جایگزین مشتری، مبلغ پرداخت شده با تمایل مشتری به وی بازگردانده خواهد شد.
لازم به ذکر است که هزینه ارسال کالای عودت داده شده و هزینه ارسال مجدد بر عهده فروشگاه اینترنتی آدلیکا می باشد.


3- انصراف از خرید


- در صورتی که مشتری پیش از ارسال سفارش از خرید خود منصرف شود، می بایست هر چه سریع تر با بخش ارتباط با مشتریان تماس بگیرد و این مسئله را به کارشناسان اعلام نماید و در صورت تمایل، نسبت به تغییر سفارش و یا عودت مبلغ پرداخت شده اقدام نماید. لازم به ذکر است که پس از انصراف از خرید، در صورتی که مشتری هزینه سفارش خود را به صورت اینترنتی پرداخت کرده باشد، مبلغ سفارش حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت کاری به حساب وی واریز خواهد شد.
- چنانچه مشتری پس از ارسال سفارش و حداکثر تا 24ساعت پس از دریافت محصول از خرید خود منصرف شود، می تواند با شرکت تماس بگیرد و این مسئله را به کارشناسان ارتباط با مشتریان اعلام نماید و پس از انجام هماهنگی های لازم نسبت به تغییر سفارش و یا عودت مبلغ پرداخت شده اقدام نماید. بدین ترتیب مشتری می بایست بسته بندی باز نشده محصول و سایر متعلقات آن را به همراه فاکتور جهت عودت به فروشگاه اینترنتی آدلیکا ارسال نماید. در اینصورت، مبلغ سفارش حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه ارسال کالای عودت داده شده و هزینه ارسال مجدد بر عهده مشتری می باشد.


توجه: در صورت باز شدن بسته بندی یا پلمپ و آسیب رساندن به جعبه، کالای شما از شرایط ویژه عودت کالا برخوردار نخواهد شد.

 

نکات قابل توجه :


- از ارسال کالا بدون هماهنگی با کارشناسان ارتباط با مشتریان آدلیکا جداً خودداری نمایید.
- چنانچه ایراد فنی ، آسیب دیدگی فیزیکی و مغایرت مورد تایید قرار بگیرد، ضمن تعویض کالا، هیچ هزینه ای برای ارسال مجدد از مشتریان اخذ نخواهد شد، اما چنانچه مورد تایید کارشناسان قرار نگیرد، ضمن عودت کالا، هزینه ارسال مجدد از مشتری دریافت خواهد شد.
- امکان عودت کالاهایی که قیمت آنها تابع نوسانات نرخ ارز در بازار است، حداکثر تا ۲۴ ساعت می باشد.
- کالاهایی که مرجوع میگردند باید همراه همه لوازم جانبی و فاکتور، بدون برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن به صورت کامل ارسال شوند.
- در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، ارسال قبض پستی با مهر شرکت پست به همراه بسته الزامی است.
- اگر ساکن شهر تهران هستید، بمنظور هماهنگی ارسال پیک جهت تحویل گرفتن کالا، با کارشناسان ما در قسمت ارتباط با مشتریان تماس بگیرید.
- اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید و همراه بسته ارسال نمائید.
- اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت آن در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی برای مشتری ایجاد نمی‌کند و آدلیکا در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
- کالاهای موجود در گروه‌های سبد عطر و زیبایی، سبد من، سبد دکوراتیو،سبد بازی و اسباب بازی،نوشت افزار و کتاب و موسیقی دارای گارانتی صحت و سلامت هستند و مشمول 10 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند .
- مشتری موظف است در هنگام تحویل سفارش (غیر از موارد خاص)، سلامت ظاهری دستگاه را بررسی و سپس آن را تحویل بگیرد، در صورت مشاهده صدمه از دریافت محصول جدا خودداری نمایید و مراتب را به اطلاع آدلیکا برسانيد.
- تماس با بخش ارتباط با مشتریان شرکت از طریق تماس با شماره تلفن 88946269- 021 و یا پست الکترونیک customer@adlika.com امکان پذیر می باشد.